Alytaus kredito unijoje – rekordinis dviejų milijonų litų aktyvų portfelis

Kategorija Be kategorijos | 5

2010 m. pabaigoje Alytaus kredito unijos aktyvai pasiekė ir peraugo du milijonus litų. Kredito unijose, kaip ir bankuose, iki 340 tūkstančių litų indėliai apdrausti valstybės įmonėje „Indėlių ir investicijų draudimo fondas“ visu šimtu  procentų. Tokio dydžio ir didesnį indėlį Alytaus kredito unija priima jau ne pirmą kartą ir tai lėmė, kad kredito unijos aktyvai išaugtų iki 2 300 000 Lt.
Per 2010 m. III ketvirtį Lietuvos kredito unijos gerino savo kapitalo pakankamumo rodiklius. Labiausiai iš visų savo kapitalo pakankamumo rodiklį pagerino Alytaus kredito unija, kurios kapitalo pakankamumas ketvirčio pabaigoje siekė net 32,83 proc. ir nuo ketvirčio pradžios padidėjo  9,16 proc.Visų Lietuvoje veikiančių kredito unijų aktyvai jau perkopė milijardą litų. Kredito unijų narių aktyvumui įtakos turi siūlomos palankios kreditavimo sąlygos ir saugumo garantijos, kurioms šiuo metu žmonės teikia vis didesnę svarbą. Tokie rezultatai įrodo, kad kredito unijos nelengvu ekonominiu laikmečiu savo nariams pasiūlo finansiškai naudingus sprendimus ir yra užsitarnavę pasitikėjimą.


„Penkiolika metų šalyje gyvuojančios kredito unijos tampa populiarios ir kaimo, ir miesto žmonių bendruomenėse. Kredito unijas, kaip alternatyvias kredito įstaigas, dabar pasirenka vis daugiau ketinančių pradėti savo verslą. Tokį žmonių apsisprendimą parodo vis augantis kredito unijų klientų skaičius“, – prasitarė Lietuvos centrinės kredito unijos valdybos pirmininkas Sigitas Bubnys.Lietuvoje šiuo metu veikia 67 kredito unijos, 61 iš jų vienija Lietuvos centrinė kredito unija. Lietuvos kredito unijoms priklauso daugiau nei 107 tūkst. narių.Kredito unija tai kooperatiniais pagrindais fizinių asmenų savanoriškai įsteigta ir nustatyta tvarka įregistruota įstaiga. Ji telkia narių pinigines lėšas savo narių ūkiniams ir socialiniams poreikiams tenkinti, teikiant savitarpio paskolas.Nors kredito unijų veiklą prižiūri ir kontroliuoja Lietuvos bankas, tačiau kredito unijos, skirtingai nuo bankų, nedaro verslo, o vykdo socialinę veiklą. Kredito unijos priima indėlius, išduoda paskolas, išduoda kreditines ir debetines korteles, vykdo įvairiausius atsiskaitymus. Kredito unijos nariai dažniausiai yra ir unijos klientais. Tačiau klientais gali būti ne tik nariai. Klientais gali būti įvairios visuomeninės organizacijos, religinės bendruomenės ir savivaldybių administracijos. Šios organizacijos gali turėti kredito unijoje einamąsias sąskaitas, debetines korteles, sudaryti elektroninės bankininkystės sutartis, naudotis kitomis kredito unijos paslaugomis. Kredito unijos – tai alternatyva bankams, tai galimybė pasirinkti ar savo finansinius išteklius visiškai patikėti tvarkyti kitiems ar turėti  galimybę tai kontroliuoti  pačiam. Visi kredito unijos nariai gali užeiti į kredito uniją ir sužinoti kapitalo pakankamumo, likvidumo, pelningumo ir kitus  unijos būklės rodiklius.
Tuo metu kai bankai bei jų klientai išgyvena sunkmetį ir laikosi santūriai, Lietuvos kredito unijų nariai švenčia ir linksminasi. Spalio  21d.  Lietuvos kredito unijų nariai, suvažiavę į Druskininkus, šventė Kredito unijų dieną. Šventę vedė šmaikštūs Peliukai. Neįtikėtinus triukus rodė magijos teatras „DIARČI“, sesuo Diana ir brolis Arvydas. Ugnies šou rodė, indais bei gėrimų buteliais žongliravo barmenai. Dalies šventės vaizdo įrašą, galima matyti Internetinėje televizijojewww.internetinetv.lt . Tikslus puslapio adresas : http://www.internetinetv.lt/?View=PostCollection/ViewPost&&k=0&q=&s=0&c=0&a=-1&z=&id=534

5 Responses

 1. Baltlokis
  |

  Kaip viskas issispresta. Geras straipsnis.

 2. Platumos
  |

  Labai gerai parasyta! Aciu:)

 3. Pliadisfoto
  |

  Kiekviena diena ateinu pas jus ir kiekviena jus mane stebenate

 4. Kjosas
  |

  Didelis aciu uz informacija!

 5. Rivanda
  |

  Labai idomu ir labai faina skaityti 😉

Leave a Reply